Lovosická sportovní hala Chemik opět hostila mladé karatisty České republiky na tradičním Májovém poháru nadějí karate žactva.

Lovosická sportovní hala Chemik opět hostila mladé karatisty České republiky na tradičním Májovém poháru nadějí karate žactva.

„V letošním roce jsme byli omezeni, díky různosti ředitelských volných dnů základních škol, počtem startujících, přesto se nám podařilo přilákat ke sportovnímu klání přes 120 žákovských karatistů“, uvedl na začátek Josef Rajchert, ředitel soutěže a dodal „Lovosice mají své místo v kalendáři republikových soutěží a přestože „velký“ Národní pohár letos putuje do Českých Budějovic, úspěšně jsem mu zakonkurovali“.

V disciplínách bojových sestav kata a sportovním zápasu kumite byli vidět nejen začínající sportovci, ale také i zkušení závodníci, kteří brali start na MP jako přípravu na Národní pohár.

Do čela konečné tabulky se vyšvihl, celkovým počtem 27 medailí, Shotokan Klub Rajchert Sport Union, který nasadil do bojů obě svá dvě střediska z Lovosic a Ústí nad Labem (14 a 13 medailí), následovaný pražským celkem Kesl-ryu (16) a třetím Targetem Milovice.

Mezi nejúspěšnější závodníky, se zlatými medailemi, patřili z vítězného celku: Zuzana Vondráková, Klementina Nývltová, Kimi Zita, Elen Kozlová, Miroslav Kendík, Matěj Böhme, Jan Růžička, tým kata Vondráková/Vondráková/Pracnová a tým kata Zita/ Pavel/ Foriš.

Verdiktem rozhodčích, hodnotících výkony všech talentovaných dětí na MP, převzala pohár pro Top závodníka turnaje Klementina Nývltová z SKR SPORT UNION Ústí nad Labem.